Obchody Święta Konstytycji 3 maja

  • 10 maja 2013

DSC01693-600x399Tegoroczne gminne obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w Jodłowniku. Po uroczystej Mszy Św. Koncelebrowanej pod przewodnictwem Ojca Przeora Alojzego Pucia wszyscy udali się na plac oficjalnej uroczystości.

Na czele przemaszerowała orkiestra Ochotniczej straży Pożarnej z Jodłownika prowadzona przez kapelmistrza Leonarda Surówkę, za orkiestrą: poczty sztandarowe jednostek straży naszej gminy, poczty sztandarowe szkół z terenu gminy, druhowie jednostek Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz wszyscy goście.

Część oficjalną, zgodnie ze strażackim ceremoniałem rozpoczęto złożeniem raportu przez dowódcę uroczystości druha Wojciecha Kowalskiego oraz podniesieniem flagi państwowej na maszt.

Na dalszą część uroczystości wszyscy udali się do budynku remizy OSP w Jodłowniku, gdzie po oficjalnym przemówieniu Wójta Gminy Jodłownik Pana Pawła Stawarza nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Krasnem – Lasocicach.