Spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

  • 10 maja 2013

DSC01675-600x320Jednym z najważniejszych zadań każdej biblioteki jest kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań użytkowników i szerzenie w społeczeństwie nawyku sięgania po książki.

Biblioteka Publiczna poprzez atrakcyjne formy swoich działań kształtuje świadomość czytelniczą oraz preferencje i gusta czytelnicze. Do takich form pracy z czytelnikiem należą spotkania autorskie, które są aktywną zachętą do czytania, rozwijają wrażliwość uczniów i upowszechniają szeroko pojętą kulturę języka. Czytelnicy zostają przygotowani do
świadomego odbioru literatury dziecięcej.

Niezwykle wesoły przebieg miało spotkanie autorskie z Panem Wiesławem Drabikiem w Bibliotece Publicznej w Jodłowniku w dniu 30 kwietnia 2013 r. Pan Wiesław Drabik jest autorem ponad stu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 r. w wydawnictwach: Skrzat, Siedmioróg, Debit, Wilga i Pascal. Książki autora są to pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane nie tylko przez najmłodszych ale również przez ich rodziców.

Na spotkanie autorskie do Biblioteki Publicznej zaproszeni zostali uczniowie klas 0 do III Szkoły Podstawowej w Jodłowniku wraz z wychowawcami.

Podczas spotkania autor opowiedział dzieciom o początkach swojej kariery pisarskiej, o tym jak powstaje książka, od pomysłu aż po drukarnię. Pan Wiesław Drabik zadawał małym czytelnikom zagadki, czytał śmieszne fragmenty ze swoich bajek które bardzo rozbawiły i ośmieliły uczestników spotkania. Autor bawił się z dziećmi w odgadywanie rymów i tworzenie nowych, nagradzając uczestników zabawy naklejkami i zakładkami.

Najwięcej zakładek zdobyli : Kacper Basta i Rozalia Wcisło którzy po zakończeniu spotkania otrzymali w prezencie książki od autora. Dzieci bezpośrednio po spotkaniu chętnie kupowały książeczki naszego gościa. Każdy otrzymał imienną dedykację i autograf. Miłym akcentem spotkania była wystawka książek autora znajdujących się w naszej bibliotece oraz wystawa prac dzieci, które wykonały ilustracje do przeczytanych książek autora.

Spotkanie autorskie przyczyniło się do przyjaznej i serdecznej atmosfery pomiędzy autorem a uczestnikami. Czytelnicy przez bezpośredni kontakt z autorem pogłębili i rozszerzyli krąg swych wiadomości. Spotkanie było bardzo interesujące i owocne.

Uczniowie chętnie sięgają po książkę, której autora bezpośrednio poznali.