Lekcja biblioteczna dla uczniów kl. V i VI Szkoły Podstawowej w Jodłowniku

  • 28 listopada 2013

Jednym z najważniejszych zadań każdej biblioteki jest kształtowanie kultury czytelniczej, rozwijanie zainteresowań  i szerzenie w społeczeństwie nawyku sięgania po książkę.

Jedną z form popularyzacji czytelnictwa są lekcje biblioteczne prowadzone w Bibliotekach Publicznych.

20 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jodłowniku  dla  uczniów Kl. V i Kl. VI została zorganizowana lekcja biblioteczna poświęcona literaturze młodzieżowej pt. „Co warto wiedzieć o literaturze młodzieżowej”.

O godz. 9.00 przybyli uczniowie Kl. V wraz z wychowawcą Panem Witoldem Podstawskim, a o godz. 13.00 powitani zostali uczniowie Kl. VI wraz z wychowawczynią Panią Dorotą Podstawską.

Na początku spotkania Kierownik Biblioteki Publicznej zapoznała uczniów z zasadami korzystania z biblioteki, układem książek na półkach i omówiła poszczególne gatunki literatury dla młodzieży  ze szczególnym uwzględnieniem klasyki literatury młodzieżowej m.in. : A. Bahdaja, L.M. Montgomery, R. Kiplinga, R,L. Stevensona, A. Szklarskiego, M. Twaina, K. Maya, J. Verne, Z. Nienackiego, E. Niziurskiego,  M. Musierowicz i in. Literatura została dobrana odpowiednio do wieku uczniów, ich zainteresowań oraz wartości poznawczej książek.

Oprócz klasyki literatury młodzież zapoznała się z nowościami literatury dla młodzieży, które obecnie ukazują się na rynku księgarskim zdobywając popularność wśród młodzieży. Uczniowie z zaciekawieniem przeglądali przedstawione nowości książkowe i chętnie je wypożyczali. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali zakładki do książek promujące akcję „Czytam sobie”.

[Not a valid template]