Lekcja biblioteczna dla uczniów klasy I Gimnazjum w Jodłowniku

  • 28 listopada 2013

26 listopada dla uczniów Kl. I Gimnazjum w Jodłowniku w Bibliotece Publicznej zorganizowana została lekcja biblioteczna pt. „Literatura młodzieżowa – co warto poczytać”.

Kilkuosobowa grupka gimnazjalistów przybyła do Biblioteki pod opieką wychowawczyni Pani Izabeli Dudek. Zajęcia miały na celu przedstawienie uczniom książki, które nie byłyby dla nich obowiązkiem czy koniecznością, ale przyjemnością i odskocznią od życia codziennego.

IMG_2000Młodzież obecnie bardzo mało czyta, dlatego wychodząc naprzeciw temu problemowi zorganizowane zostało spotkanie w Bibliotece Publicznej. Długie, jesienne wieczory stanowią dobrą okazję, aby chociaż na chwilę wziąć do reki dobrą książkę. Kierownik Biblioteki Publicznej w Jodłowniku starała się pomóc młodzieży przy wyborze książek, przedstawiając kolejno nowości literatury młodzieżowej wg poszczególnych gatunków literackich. Gusty były różne. Dziewczęta skupiły się przy wyborze literatury obyczajowej i fantastycznej, chłopcy z kolei na literaturze przygodowo-kryminalnej.

IMG_2001Głównym celem spotkania było zachęcenie młodzieży do częstego odwiedzania Biblioteki i korzystania z jej zbiorów. Lekcje biblioteczne, pogadanki, głośne czytanie i wycieczki organizowane w bibliotece uczą szacunku do książek, kształtują i rozwijają zainteresowania czytelnicze, wzbogacają słownictwo u młodego człowieka. Kontakt z książką poszerza wyobraźnię czytelnika, jego horyzonty i ubogaca świat uczuć i myśli.

IMG_2003Kierownik Biblioteki Publicznej zaprosiła młodzież do korzystania z zajęć w Bibliotece Publicznej w Jodłowniku podczas ferii zimowych które Biblioteka prowadzi od kilku lat.