Gala podsumowująca eliminacje na szczeblu powiatowym konkursu recytatorskiego „Julian Tuwim czarodziej słowa”

  • 28 listopada 2013

14 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej odbyła się gala podsumowująca eliminacje na szczeblu powiatowym konkursu recytatorskiego  pt. „Julian Tuwim czarodziej słowa”. Konkurs organizowany był dla dzieci przedszkolnych oraz klas 0 – 3 szkół podstawowych z terenu miasta Limanowa oraz z gminnych bibliotek publicznych działających na terenie Powiatu Limanowskiego.

Do szczebla powiatowego zakwalifikowało się 77 uczestników. W eliminacjach do  tego konkursu  wzięli udział uczestnicy naszej Gminy, którzy  w gminnych eliminacjach zostali wyłonieni  do powiatowego szczebla konkursu. Do uczestnictwa w tym  konkursie przyczyniła się  również Biblioteka Publiczna w Jodłowniku, która przeprowadziła eliminacje gminne podczas których wyłoniono 4 uczestników do szczebla powiatowego.

Miło nam poinformować, że uczestnicy  naszej Gminy w eliminacjach konkursu na szczeblu powiatowym  zdobyli wyróżnienie :

  • W grupie I  ( klasy 0-I ) wyróżnienie otrzymał Piotr Bukowiec uczeń  Szkoły Podstawowej w Krasnem-Lasocicach,
  • W grupie II ( klasy II-III ) wyróżnienie otrzymali : Piotr  Cygal  i Zuzanna  Leśniak – uczniowie Szkoły Podstawowej w Wilkowisku oraz Wojciech Tabor – uczeń Szkoły Podstawowej w Sadku-Kostrzy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe i pamiątkowe dyplomy wręczane przez Panią  Joannę  Michalik – Dyrektora Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Limanowej; Mieczysława Urygę – członka Zarządy Powiatu oraz Justynę Tokarczyk – Kierownika Biura Promocji i Turystyki.

Na zakończenie gali  dla wszystkich uczestników odbyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką, pisarką dla dzieci

[Not a valid template]