„Przemierzając czas i przestrzeń – Peru”

  • 24 października 2016

9Biblioteka Publiczna Gminy Jodłownik zaprasza uczniów klas I, II i III Publicznego Gimnazjum w Jodłowniku wraz z pedagogami na spotkanie z limanowską podróżniczką Joanną Golińską pt. „Przemierzając czas i przestrzeń – Peru”, które odbędzie się 27 października 2016 r. (czwartek) o godzinie 9.30 w budynku remizy OSP w Jodłowniku.

Joanna Golińska, z wykształcenia magister polonistyki, podróżniczka młodego pokolenia, która będzie chciała podzielić się swoimi spostrzeżeniami z podróży do Ameryki Południowej.

Joanna tak mówi o swojej podróży:
„…podróż do Ameryki Południowej w początkowym zarysie miała obejmować tylko Peru, jednak nie chcieliśmy ograniczać swoich marzeń. Jeśli nie teraz, to kiedy? Całość trwała 246 dni, trochę ponad 8 miesięcy. W tym czasie przemieszczaliśmy się autobusami i autostopem poznając kraje, ich kulturę i mieszkańców. Odwiedziłam cały kontynent z wyjątkiem Wenezueli i Gujany, a wracaliśmy z Panamy. W Peru spędziłam ponad miesiąc, z jednej strony to bardzo dużo, a jednak za mało. Odwiedziłam miejsca znane i te mniej, które bez reszty zachwycają. Okazuje się, że Peru to nie tylko Machu Picchu.”

Joanna Golińska prowadzi dziennik sieciowy /blog/ –„Z ciekawością przez Świat”