XXIII Święto Pieśni, Tańca i Muzyki Ludowej

  • 27 czerwca 2013

IMG_5112-610x4062 czerwca w Amfiteatrze Ziemi Szczyrzyckiej odbyły się uroczyste obchody XXIII Święta Pieśni, Tańca i Muzyki Ludowej.
Organizatorami imprezy są: Związek Szczyrzycan, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Jodłownik, Zespół Szkół w Szczyrzycu. W przeglądzie brały udział dziecięce i młodzieżowe zespoły oraz grupy regionalne z terenu województwa małopolskiego.

Komisja w składzie : Michalina Wojtas – choreograf, Zofia Skwarło – choreograf, Piotr Lulek – muzyk, przyznała nagrody pieniężne dla zespołów: „Mali Siedlecanie” z Siedlca, „Piątkowioki” z Chełmca, Szkolny Zespół Regionalny „Pnioki” z Sadku-Kostrzy. Drugą grupę stanowili GM „Szczyrzycanie”, GR „Michalczowa”. W kolejnych grupach znaleźli się „Mali Szczyrzycanie” i Kapela Młodzieżowa „Szczyrzycanie”.

Podczas imprezy odbył występ Zespołu Pieśni i Tańca Vlastimir Pavlovic Carevac działający przy Centrum Kultury Veliko Gradistesię, a także pokaz ratownictwa medycznego. W czasie imprezy można było także zaopatrzyć się w materiały promujące Gminę Jodłownik, Powiat Limanowski i całą Małopolskę.