XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

  • 28 czerwca 2013

IMG_1546-610x457Biblioteka Publiczna Gminy Jodłownik aktywnie uczestniczy w XII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom.

W ramach uczestnictwa w XII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” Biblioteka Publiczna w Jodłowniku w dniu 10 czerwca zaprosiła do udziału w akcji uczniów kl. 0 Szkoły Podstawowej w Krasnem-Lasocicach wraz z rodzicami oraz wychowawczynią Panią Ewą Dębską. Sygnałem rozpoczęcia ogólnopolskiego święta czytania dzieciom było wysłuchanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima w interpretacji Piotra Fronczewskiego.

Po wysłuchaniu wiersza zadaniem uczestników spotkania było uzupełnienie rysunkiem wagoników „Lokomotywy”. W ten sposób powstała Lokomotywa pełna bananów, fortepianów, tuczonych świń, kufrów, paczek i skrzyń. A tych wagonów było „… ze czterdzieści … Sama nie wiem co się w nich jeszcze mieści …”.

Po wyczerpującej pracy dzieci wysłuchały kolejnych wierszy J. Tuwima : Okulary, Słoń Trąbalski, O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wierszy i chętnie podjęli dyskusję na temat przeczytanych utworów.

Na zakończenie spotkania dzieci zaśpiewały piosenkę a Panie bibliotekarki poczęstowały uczestników słodyczami i soczkami.

Propagowanie czytelnictwa i rozbudzanie pasji do czytania to główny priorytet w pracy bibliotekarza. Dzięki kontaktom z książką dzieci rozwijają wyobraźnię, poznają pozytywne wartości, i budują więzi emocjonalne.