Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem

  • 13 czerwca 2016

IMG_097808 czerwca 2016 r. Biblioteka Publiczna w Jodłowniku zorganizowała spotkanie autorskie z Panem Wojciechem Widłakiem, na które zaproszeni zostali uczniowie klas I, II, III i IV Szkoły Podstawowej w Jodłowniku.

Pan Wojciech Widłak jest autorem książek dla dzieci, w szczególności popularnej serii, w której głównym bohaterem jest Pan Kuleczka wraz z kaczką Katastrofą, psem Pypciem oraz muchą Bzyk-Bzyk.

Podczas spotkania autor opowiedział m.in. o roli wyobraźni w naszym życiu, jak wygląda proces tworzenia książki i skąd czerpie pomysły. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że inspiracją do napisania jednej z książeczek stał się szkic stworzony przez ilustratorkę książek panią Elżbietę Wasiuczyńską. Z początku bezimienna, narysowana pod wpływem chwili postać stała się pretekstem do napisania historyki o Panu Kuleczce. Był to początek serii książek, które szybko zyskały popularność wśród najmłodszych czytelników.

Aby pokazać dzieciom jak działa wyobraźnia, pan Wojciech zaproponował zabawę, którą nazwał „Worek Pomysłów”. W worku znajdowały się różne rekwizyty. Dzieci wyciągając wybrany przedmiot przedstawiały swoje skojarzenia związane z danym rekwizytem. Używały swojej wyobraźni, aby nadać znaczenie swoim przedmiotom. Pomysłowość była ogromna a wyobraźnia nie miała granic.

Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pisarzowi bukiet pięknych kwiatów dziękując za wspólnie spędzony czas.