Podsumowanie biblioferiady

  • 2 marca 2012

biblioferiadaFerie w Bibliotece Publicznej w Jodłowniku pod hasłem „Biblioferiada” zorganizowane po raz pierwszy były bogate w wydarzenia. Codziennie w godz. od 11-14 ok. 30 dzieci w wieku od 6-12 lat uczestniczyły w zabawach, zajęciach plastycznych i edukacyjnych. Powodzeniem cieszyły się gry planszowe, kalambury oraz układanie puzzli. Krzyżówki, łamigłówki, rebusy oraz zagadki literackie wywoływały wielkie emocje, zmuszały naszych podopiecznych do wyobraźni i logicznego myślenia. Uczestnicy zajęć wykonali piękne kartki Walentynkowe, maski karnawałowe oraz wspaniałe prace z „Origami” zagłębiając sztukę składania papieru. Próbowali swych sił w tworzeniu kompozycji kwiatów z bibuły. Dzieci wykazały się niezwykłą inwencją twórczą, artyzmem i ciekawymi pomysłami. Z prac uczestników „Biblioferiady” powstała wystawa, którą można oglądać w Bibliotece Publicznej.

Takie zajęcia pochłaniały dużo energii dlatego uzupełniane były dawką słodyczy, paluszków, deseru galaretki z bitą śmietaną i owocowej herbaty a także frytek, racuchów i placków ziemniaczanych przygotowanych przez bibliotekarki.

Na pamiątkę wspólnie spędzonego czasu dzieci otrzymały dyplomy i skromne nagrody rzeczowe.

Myślimy, że tegoroczne ferie w bibliotece zdecydowanie należą do kolejnych udanych działań bibliotecznych, które z pewnością wpisane zostaną w kalendarz nowych form pracy Biblioteki. Zarówno my organizatorzy, jak i nasi podopieczni przeżyliśmy mnóstwo zabawnych chwil, wynieśliśmy dużo ciekawych pomysłów i nowych umiejętności.

Więcej zdjęć z tegorocznej Biblioferiady do obejrzenia w galerii .

Następne „ferie w bibliotece” już za rok . . . . . . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!