MASA o kobietach polskiej mafii.

Artur Górski

  • 5 września 2014

MASA-o-kobietach-polskiej-mafii-Jaroslaw-Masa-Sokolowski-w-rozmowie-z-Arturem-GorskimSłynny polski świadek koronny przerywa milczenie! Książka „Masa o kobietach polskiej mafii” to wstrząsająca opowieść o matkach, żonach i kochankach polskich gangsterów. Były członek grupy pruszkowskiej – Jarosław „Masa” Sokołowski w rozmowie z Arturem Górskim ujawnia wiele nieznanych faktów. Dowiemy się, co porabia piękna i bezwzględna Inka, która wystawiła ministra sportu Jacka Dębskiego pod lufę zabójcy. Poznamy Monikę Z., żonę Słowika, damę z zamiłowaniem do ogromnego luksusu i potencjałem mafijnego bossa, Agnieszkę R., konkubinę Świni i Git-falbanę – prawdziwą kobietę mafii. Przeczytamy również niewiarygodną historię pięknej Polki, która trzęsła kalabryjską mafią… Jakie są kobiety gangsterów? Zakochane bez pamięci? Żądne sławy i pieniędzy? A może pragną władzy i chcą wpływać na decyzje mafiosów? 

Wiele osób odradzało pisanie tej książki. Ci, o których napiszecie, wciąż są groźni! – ten argument padał najczęściej. Inny był taki, że podstarzałym gangsterom należy dać już spokój, bo przecież odpokutowali swoje winy, a jeśli nawet nie odpokutowali, to po co wywlekać stare sprawy? W tej książce znajdują się rzeczy niewygodne dla wielu – i dla gangsterów, i dla biznesmenów, i dla polityków, a nawet dla celebrytów. Także dla samego Masy, który nie wybiela siebie, ale też nie oszczędza dawnych kompanów. Intencja była jasna: cała prawda i tylko prawda. Nawet jeśli nie wszyscy w nią uwierzą.Artur Górski

Artur Górski (ur. 1964) – dziennikarz, reporter, pisarz, autor wielu powieści sensacyjnych, m.in. „Gucci Boys”, „Al Capone w Warszawie”, „Zdrada Kopernika”, a także książek z gatunku non-fiction „Świat tajnych służb” i „Gang”. Interesuje się problematyką międzynarodowej przestępczości zorganizowanej. Był redaktorem naczelnym „Focusa Śledczego”, obecnie jest redaktorem „Focusa Historia”. 

Jarosław Sokołowski (ur. 1962) – pseudonim Masa, były przestępca, zajmował wysoką pozycję w tzw. grupie pruszkowskiej, od 2000 roku świadek koronny. W latach dziewięćdziesiątych był blisko związany z jednym z pruszkowskich bossów Andrzejem K. Pershingiem. Jest skłócony z większością szefów mafii. Dzięki jego zeznaniom aresztowano najbardziej wpływowych gangsterów „Pruszkowa”. Był felietonistą „Focusa Śledczego”.