Informacja

  • 19 lutego 2014
logotyp1
Serdecznie zapraszamy na warsztaty mydlarsko – papiernicze
pn. „Mydlane pudełeczka z Papieru Czerpanego”

Papier Czerpany to coraz bardziej popularna technika rękodzielnicza wykorzystywana przez hobbystów, amatorów oraz nauczycieli w pracy z dziećmi. Jego zalety docenia się przy wykonywaniu unikatowej papeterii, kartek okolicznościowych oraz opakowań.

Szkolenie odbędzie się w godz. 13:00 – 19 00 w terminie 25 lutego 2014, w Szkole Podstawowej w Sadku – Kostrzy.

Ramowy program warsztatów

Na warsztatach dowiemy się kto i gdzie wymyślił papier czerpany, co oznacza jego nazwa, jakimi drogami technika ta dotarła do Europy i kto zajmował się jego produkcją?
Czy w domowych warunkach można samodzielnie uczerpać kartkę papieru i co zrobić, by nadać jej wyjątkowy charakter? Krok po kroku poznamy cały proces – od tworzenia papierowej zawiesiny do powstania arkusza papieru. Pod okiem doświadczonych instruktorek rzemiosła artystycznego z ŻyWej Pracowni, poznamy tradycyjną technikę czerpania papieru i samodzielnie wykonamy dekoracyjne kartki papieru oraz spróbujemy wykorzystać je do wykonania pachnących ziołami, papierowych pudełeczek na własnoręcznie wykonane mydła.

Warsztaty poprowadzi „Żywa Pracownia”, której inicjatorkami są Magdalena Żyłka i Małgorzata Warchoł – duet projektowy, instruktorki rzemiosła artystycznego, architektki krajobrazu, dyplomowane rzemieślniczki, czeladniczki w zawodach: koszykarz-plecionkarz i ceramik wyrobów użytkowych i ozdobnych, podróżniczki, absolwentki Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego w Woli Sękowej i Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego i odesłanie go pocztą lub przesłanie go faksem lub mailem na adres: fax (12) 412-15-24, e-mail: ewa.chromniak@bis-krakow.pl Do udziału w warsztatach zapraszamy przede wszystkim mieszkańców Sadku i Kostrzy, w związku z udziałem tych miejscowości w projekcie „PIU Miejscowości tematyczne w Małopolsce”.
Serdecznie zapraszamy!

logotyp2


Do pobrania:
Formularz zgłoszeniowy Regulamin szkolenia