Ferie, ferie… i po feriach!

  • 11 lutego 2013

ferie2013-620x350Tegoroczny program „Biblioferiady” w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jodłowniku cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczestników. Trzy razy w tygodniu od godz. 1100 do 1400 na zajęcia przybywały nie tylko dzieci z Jodłownika ale także z sąsiednich sołectw – Szczyrzyca, Janowic, Krasnego-Lasocic i Sadku.

W zajęciach brało udział 30 uczestników, na których czekało wiele atrakcji. Wszystkie formy pracy miały różnorodny charakter. Zajęcia zostały tak zaplanowane, aby bez względu na wiek każde z dzieci mogło znaleźć coś dla siebie i w sposób miły oraz atrakcyjny spędzić czas.

W pierwszym tygodniu zajęć dzieci wykonały piękne laurki oraz ozdabiały różnymi technikami gipsowe ramki przygotowane wcześniej przez bibliotekarkę p. Joannę Zając-Kapera. Uczestnicy zajęć pod bacznym „okiem” bibliotekarki p. Krystyny Pucia próbowali swych sił w tworzeniu kompozycji kwiatowych z bibuły, wykazując się niezwykłą pomysłowością, sprytem i manualnymi zdolnościami.
Wszystkie prace dzieci wykonywały z wielkim zaangażowaniem, z myślą o swoich kochanych dziadkach i babciach z okazji ich święta.

Drugi tydzień zajęć przebiegał w atmosferze „łami-głowy”. Zagadki literackie, krzyżówki i zgaduj zgadule stanowiły nie lada umysłowe wyczyny, zmuszając naszych najmłodszych czytelników do wytężonej pracy. Oprócz myślenia głową w ruch poszły dłonie naszych podopiecznych, ponieważ próbowali swych cukierniczych sił w pieczeniu kruchych ciasteczek i rogalików z marmoladą pod przewodnictwem pani kierownik Doroty Tańcula. Praca ta pochłaniała dużo energii dlatego należało uzupełnić ją dawką świeżo upieczonych ciasteczek i owocowej herbaty.

Na pamiątkę wspólnie spędzonych zajęć, dzieci wykonały dla nas – bibliotekarek – laurkę, którą zamieścimy w Kronice Bibliotecznej.