Konkurs plastyczny Państwowej Straży Pożarnej

  • 20 lutego 2013

„Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!” – ogłaszamy XV edycję konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży

Temat XV edycji konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży związany jest z zagrożeniem występowania tlenku węgla (czadu). Czad jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym – przez to tak bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. Tragedie ludzkie są często następstwem niewiedzy, co może się stać, gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domach. Bardzo ważne jest więc uczenie właściwego zachowania i prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Konkurs plastyczny jest dobrą okazją do zainteresowania tematem dzieci i młodzież, których właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia, jakie niesie tlenek węgla, mogą uratować życie i zdrowie najbliższych.

Kształtowaniu właściwych postaw ma służyć akcja społeczno-edukacyjna „Nie dla czadu!”, w ramach której rozpowszechniane są ulotki zawierające porady, jak ustrzec się przed tym niebezpieczeństwem. Do akcji aktywnie włączyli się politycy, urzędnicy, strażacy, lekarze, kominiarze, nauczyciele i księża, a także ogólnopolskie i regionalne środki masowego przekazu.

Warto, gdyby nauczyciele przeprowadzili w klasach lub grupach wychowanków krótkie pogadanki na temat zagrożeń związanych z występowaniem tlenku węgla. Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu, jego organizacji oraz terminy poszczególnych eliminacji zamieszczone są w Regulaminie jego XV edycji. Informacje dotyczące tlenku węgla, filmy, wypowiedzi oraz ulotka zawierająca najważniejsze zasady i porady jak ustrzec się przed zatruciem czadem znajdują się na stronie http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=4626

źródło: www.straz.gov.pl

Prace konkursowe należy składać do 1 marca 2013 roku w Bibliotece Publicznej w Jodłowniku. Szczegółowych informacji udziela Biblioteka Publiczna w Jodłowniku ( tel. 18 332 10 70, 18 332 13 01 ).

Regulamin konkursu
Tabelka z danymi